Tipuri de miere si proprietatile lor? - Sanatate cu Dr. Catalin Luca - Comunitate
Sănătate cu dr Cătălin Luca - Site Oficial

Tipuri de miere si proprietatile lor?

  • aLeXx
  • Autor Subiect
  • Vizitator
  • Vizitator
acum 9 ani 5 luni #310 de aLeXx
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Sunt atatea tipuri de miere: de salcam, de tei, poliflora, etc... dar oare fiecare tip de miere are anumite proprietati? Sau mierea e miere, indiferent de tipul acesteia?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #334 de A_n_a
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Intr-adevar, mierea e de diferite tipuri, iar fiecare tip de miere are ceva special :)
Spre exemplu, mierea de tei este considerata anafrodisiac, pentru ca te calmeaza, ca si ceaiul de tei de altfel.
Mierea de brad este foarte buna pentru afectiunile respiratorii, cand tusesti de exemplu, e foarte eficienta.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #337 de stYlish
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Nici eu nu stiam ca fiecare tip de miere e bun la ceva. Banuiesc ca niciodata nu e prea tarziu sa inveti lucrurile astea :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #378 de 12-Dan
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mie cel mai mult imi place mierea de salcam. Are un gust aromat, e preferata mea, pe bune, cand caut sa cumpar miere, caut in special pe cea de salcam!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 4 luni #702 de Sissy
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Cred ca orice tip de miere e sanatos, indiferent din ce flori provine :) Deobicei, noi in casa preferam mierea poliflora, e foarte dulce si foarte gustoasa!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 4 luni #863 de Tina T.
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Eu am procurat acum cateva zile niste miere de eucalipt. Problema e ca nu e chiar asa extraordinara la gust. Parca stiam ca trebuie sa fie usor mentolata.... dar nu e, e ca o miere normala.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.127 secunde