Credeti ca tigarile electronice fac rau? - Sanatate cu Dr. Catalin Luca - Comunitate
Sănătate cu dr Cătălin Luca - Site Oficial

Credeti ca tigarile electronice fac rau?

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #437 de Sissy
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Ce credeti? Tigarile electronice fac sau nu rau la plamani? Sau fal rau, dar mai putin decat cele normale?
Toata lumea are atatea pareri diferite online, dar eu as vrea niste pareri sincere, de la persoane care nu au nimic de pierdut sau castigat daca isi spun parerea :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #453 de Anka
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Cred ca orice tip de dependenta face rau! Electronice sau nu, sunt tot tigari, in vizionea mea. Desigur, am auzit de persoane care s-au lasat cu ajutorul lor, dar am auzit si de persoane care le folosesc de multa vreme si tot nu se lasa.... cat despre sanatate, nu stiu ce sa zic, cred ca inca nu s-au facut destule studii pe tema asta.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #462 de King Pong
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Eu sunt de parere ca ajuta, nu cred ca fac rau nimanui. Desigur, abia au aparut pe piata, nu se poate spune cu certitudine ca fac sau nu rau. Si tigarile, pana sa se descopere ca fac rau, au trecut zeci de ani!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

  • Ana_Marya
  • Vizitator
  • Vizitator
acum 9 ani 5 luni #482 de Ana_Marya
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Exista 2 posibilitati...
1. tigarile electronice sunt ok, o mai buna alternativa la cele normale pentru ca nu fumezi toate porcariile, iar zvonurile ca ar face rau sunt raspandite de marile companii :P
2. tigarile electronice chiar fac rau, doar ca sunt atata de noi incat nu putem stii cu siguranta. In orice caz, am auzit de tigari electronice care au explodat in fata utilizatorilor, nu stiu daca e din cauza ca nu stiau sa le foloseasca sau de ce..

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 5 luni #639 de Radu88
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Eu cunosc cateva persoane care chiar s-au lasat cu ajutorul tigarilor electronice :)
La inceput, au fumat si tigari normale, incet incet au ramas doar la cea electronica si in final, chiar a ajutat, acuma nu mai fumeaza deloc :)

Orice e mai bun decat fumatul tigarilor normale, pline de nicotina si alte substante canceroase!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 4 luni #879 de A_n_a
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Cine stie... adevarul e undeva la mijoc, cred. Mass media ne spune noua ceea ce doresc ei, adevarul cine stie care e, legat de tigarile electronice.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.110 secunde